Přeskočit na obsah

O mně


Jmenuji se Ondřej Obergruber, toho času 26 let na světě. Vyrostl jsem v srdci Českosaského Švýcarska na severu Čech, kde jsem také vystudoval všeobecné osmileté gymnázium s důrazem na humanitní vzdělání. Následně jsem se přesunul do Prahy, která se stala mým milovaným útočištěm. Nejprve jsem absolvoval odbornou bohemistiku s důrazem na jazyk na Univerzitě Karlově, konkrétně na Filozofické fakultě. Zde jsem získal bakalářský titul.

Následně jsem se přesunul v rámci Karlovky na Fakultu sociálních věd, kde jsem získal titul magistr v oboru mediálních studií. V současnosti si rozšiřuji vzdělání pomocí další marketingových kurzů. Během studií jsem získal ocenění za nejlepšího studenta školy, dále několikrát prospěchové stipendum a stihl jsem také půlroku studovat univerzitu v zahraničí, konkrétně v Řecku. Před několika lety jsem dokončil MSc. studium moderního marketingu.

Samozřejmě se snažím neustále vzdělávat a rozvíjet si soft i hard skills. Od gymnaziálního věku jsem přispíval do lokálních i celostátních novin a začal jsem se nejprve profilovat na cestu žurnalistickou. Snažil jsem se aktivně zapojovat do veřejného života – předsedal jsem studentskému parlamentu, kandidoval do komunálních voleb a seděl ve volebních komisích, zároveň jsem uspořádal městskou předvolební debatu.

„Jestliže je něco moje přednost, pak je to cit pro detail a pečlivost. Dokáži se na věci podívat v širší perspektivě, abych dotažené drobnosti dávaly smysl.

Mimo pracovní náplň života jsem byl táborovým vedoucím, učil jsem se vytvářet weby a vedl jsem úspěsnou crowdfundingovou kampaň pro deskovou hru, na níž se vybralo přes 700 tisíc Kč, což znamenalo 127 % z úvodního cíle. Absolvoval jsem také školení pro celoživotní vzdělávání a intenzivní kurz angličtiny v rámci social copywritingu.

Od roku 2014 jsem pracovně působil ve volnočasovém středisku Schrödingerův institut, kde jsem fungoval jako marketingový asistent. Dále jsem se věnoval správě sociálních sítí a reklam pro žurnalistický projekt The Student Times. V rámci svého kariérního života jsem vypomáhal se sociálními sítěmi deskové hře Náplavkuj a tvořil jazykové překlady pro revoluční navigační systém What3words.

Zajímavou zkušeností byla práce asistenta pro výzkum sociálních sítí pro Ústav pro jazyk český Akademie věd ČR. Nyní už čtvrtým rokem pracuji jako asistent europoslance se zaměřením na oblast PR a marketingu. Navázal jsem také úspěšnou spolupráci jako korektor oficiálního předzápasového magazínu fotbalové klubu AC Sparta Praha.